Vaša skvelá dovolenka
pre predajcov
vstup

Podkarpatsko a skvosty východného Slovenska  

Ukrajina

Zobrazit galerii
Informácie o ubytovaní Výlety O stredisku

Oficiálna kategória

Ubytovanie:

2 x v hoteli

Strava:

2 x raňajky

Program:

Užhorod - Mukačevo - Košice - Solivar - Prešov - Žehra - Spišský hrad - Levoča - Spišský Štvrtok

Program zájazdu:
1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do ukrajinského mesta Užhorod, ktoré je unikátne svojou rozmanitou architektúrou s mnohými stavbami z československej éry, ruskou architektúrou z obdobia, kedy Podkarpatská Rus patrila Rusku, či architektúrou Rakúska – Uhorska. Prehliadka mesta zahrňuje skanzen rusínskej architektúry, synagógu, chrám Krista Spasiteľa, krásnu katedrálu Povýšenia sv. kríža, hrad, bustu T.G. Masaryka, Československé námestie. Individuálne voľno a možnosť navštíviť známy užhorodský trh alebo najlepšiu čokoládovňu v okolí s ručne vyrábanou čokoládou. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.
2. deň – raňajky, návšteva Mukačeva - mesta, ktoré kedysi patrilo Československu. Prehliadka historickej časti mesta – Radnica, Rákocziho palác, Zakarpatské divadlo, súsošie Cyrila a Metoda. Hrad Palanok s múzeom a expozíciami celého Podkarpatska patrí k najzachovalejším a najznámejším pamiatkam tejto oblasti. Po prehliadke transfer na Slovensko, popoludní príchod do Košíc – metropoly východného Slovenska. Návšteva historického centra mesta, ktoré tvorí najväčšiu pamiatkovú rezerváciu na Slovensku – Dóm sv. Alžbety, Kaplnka sv. Michala, Urbanova veža, Levočský dom, Andrášiho palác, radnica, Biskupský palác, Jakabov palác, mestské hradby. Individuálne voľno, ubytovanie v hoteli a nocľah.
3. deň – raňajky, návšteva Solivaru - národnej kultúrnej pamiatky, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. Návšteva Prešova – prehliadka zahŕňa Ortodoxnú synagógu, nádherný Rákocziho palác, v ktorom sídli krajské múzeum, Konkatedrálu sv. Mikuláša, Radnicu. Autobusový presun na Kalváriu s kaplnkami krížovej cesty, kostolom sv. Kríža a unikátnou vyhliadkou na celý Prešov. Zastávka v spišskej obci Žehra, ktorá je známa vďaka vzácnemu kostolu Ducha svätého (UNESCO). V interiéri kostola sa zachovali jedinečné nástenné maľby, ktoré vznikali postupne od druhej polovice 13. st. do konca 15. st. Návšteva Spišského hradu, ktorý patrí medzi najrozsiahlejšie stredoveké hrady Európy (UNESCO). Z hradu, ktorý sa vypína na vápencovej skale v nadmorskej výške 634 m, je krásny výhľad na Spišské Podhradie a Spišskú Kapitulu. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.
4. deň – raňajky, krátky transfer do Levoče, prehliadka historického centra (UNESCO) so známymi pamiatkami - Thurzov dom, Radnica, Námestie Majstra Pavla a gotický Chrám svätého Jakuba s najvyšším drevenným gotickým oltárom na svete, ktorého autorom je známy rezbár Majster Pavol. Krátky trans

Doprava:

autobusová

Cena zahrnuje:

doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahrnuje:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková

Výsledné hodnotenie klientov

Novinka!