Vaša skvelá dovolenka
pre predajcov
vstup

Bavorsko - zámky a hory  

Nemecko

Bavorsko

Zobrazit galerii
Informácie o ubytovaní Výlety O stredisku

Oficiálna kategória

Ubytovanie:

3 x v hoteli

Strava:

3 x raňajky

Program:

Berchtesgaden - Königsee - Ettal - Linderhof - Garmisch-Partenkirchen - Hohenschwangau - Neuschwanstein - Füssen - Herrenchiemsee

Program zájazdu:
1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do Berchtesgadenu – Kehlsteinu, kde sa miestnym autobusom a výťahom presunieme na vrchol známeho Hitlerovho Orlieho hniezda – pevnosti Kehlsteinhaus, ktorá bola Hitlerovým letným sídlom a vybudovaná je vo výške 1800 m. Neslávne známy Adolf Hitler ho dostal do daru k jeho päťdesiatym narodeninám. Jeho výstavbu zvládli architekti, odborníci a robotníci za neuveriteľných 13 mesiacov. Dnes ponúka návštevníkom nezabudnuteľný výhľad na mohutné alpské štíty. Presun k neďalekému jazeru Königsee, ktoré sa zaraďuje medzi najčistejšie a najhlbšie v Európe. Jazero vytvorené ľadovcom mnohí prirovnávajú jeho krásou k nórskym fjordom. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.
2. deň – raňajky, transfer k benediktínskemu kláštoru Ettal v údolí rieky Ammer, známym najmä vďaka barokovému kostolu Nanebovzatia Panny Márie. Odchod do Linderhofu – návšteva romantického neorokokového zámku Linderhof obklopeného prekrásnou záhradou s fontánami. Zámok bol postavený pod lipou, ktorá má dnes už vyše 300 rokov. Zo zámkov Ľudovíta II. je síce najmenší, ale najobľúbenejší spomedzi všetkých zámkov „Kráľa snov“. Zastávka v Garmisch–Partenkirchene – známe alpské stredisko ležiace pod najvyšším vrcholom Nemecka Zugspitze, možnosť návštevy olympijského štadióna, skokanských mostíkov, prechádzka tiesňavou Partnachtsklamm. Ubytovanie a nocľah.
3. deň – raňajky, návšteva najkrajších a najnavštevovanejších zámkov Bavorska z 19. storočia - novogotického zámku Hohenschwangau - pôvodne letné sídlo, neskôr lovecký zámok a rozprávkového zámku Neuschwanstein, postaveného na skalnom útese s nádherným výhľadom na úpätie Álp. Zámok Neuschwanstein predstavuje poctu germánskym rytierom, ktorých príbehy kráľa Ľudovíta II. fascinovali počas celého života a jeho výstavba „zhltla“ viac ako stodvadsať miliónov amerických dolárov. Sám kráľ sa dokončenia zámku nikdy nedožil. Pokračovanie ku kostolu Wieskirche, ktorý je zapísaný na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a je zaradený k významným rokokovým stavbám. Zastávka v kúpeľnom mestečku Füssen s prehliadkou centra mesta. Ubytovanie a nocľah.
4. deň – raňajky, odchod k tretiemu najväčšiemu jazeru Nemecka - Chiemsee (Bavorské more), krátka plavba na ostrov Herreninsel, na ktorom je postavený zámok Herrenschiemsee. Inšpiráciou pri výstavbe zámku bolo francúzske Versailles. Prehliadka zámku, ktorý obklopujú krásne francúzske záhrady a jeho komnaty sú plné prepychu. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.

Doprava:

autobusová

Cena nezahrnuje:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 95 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 85 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Výsledné hodnotenie klientov

Novinka!