Vaša skvelá dovolenka
pre predajcov
vstup

Sicília  

Taliansko

Sicília

Zobrazit galerii
Informácie o ubytovaní Výlety O stredisku

Oficiálna kategória

Ubytovanie:

6x v hoteli, 1x v kajute na lodnom trajekte

Strava:

6x raňajky

Program:

Neapol - Palermo - Monreale - Siracusa - Catania - Etna - Alcantara - Taormina - Liparské ostrovy - Tropea - Capo Vaticano

Program zájazdu:
1. deň – odchod zo Slovenska autobusom v neskorých večerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.
2. deň – popoludní príchod do Neapola a nalodenie na trajekt, ubytovanie v 2-4 lôžkových kajutách.
3. deň – predpoludním vylodenie v hlavnom meste Sicílie – Palerme , v ktorom sa spája arabská, normandská a byzantská architektúra do jedného celku. Prehliadka stredovekého centra mesta - kráľovský palác so známou podzemnou kaplnkou Capella Palatina, katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. Odchod do Monrealu , prehliadka katedrály s nádhernou mozaikovou výzdobou v interiéri. V popoludňajších hodinách transfer do mesta Siracusa, ubytovanie a nocľah.
4. deň – raňajky, prehliadka mesta Siracusa, ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii a dodnes sa v ňom nachádza mnoho antických pamiatok. Prehliadka Neapoli – nového mesta a archeologického parku s jaskyňou Dionýzove ucho , zachovalým gréckym divadlom a pozostatkami rímskeho amfiteátra. Návšteva ostrovnej časti mesta Ortygia , ktorá je pôvodným stredovekým centrom s mnohými palácmi. Popoludní odchod do Catanie , ktorá leží na úpätí Etny , prehliadka katedrály, univerzitného námestia, rybieho trhu a mnohých ďalších zaujímavostí. Vo večerných hodinách ubytovanie.
5. deň – raňajky, celodenný výlet do oblasti Etny, najväčšej aktívnej sopky v Európe. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 m. Návrat do hotela a nocľah.
6. deň – po raňajkách odchod z Catanie, cestou zastávka v Alcantare – riečny park, kde rieka Alcantara po mnohých sopečných eróziách vytvorila úchvatné tiesňavy. V najužších miestach dosahujú kolmé lávové steny výšku až 20 m. Príchod do Taorminy , malebného mesta, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla. Ubytovanie a nocľah.
7. deň – raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívne výlet loďou na Liparské ostrovy – ostrov Vulcano. Možnosť okúpať sa v liečivých sírnych prameňoch, v prírodných teplých morských minerálnych prameňoch alebo vystúpiť priamo ku kráteru polovyhasnutej sopky.
8. deň – raňajky, transfer zo Sicílie do južného Talianska, do mestečka Tropea – perly Kalábrie , ktoré ponúka mnoho zachovalých historických pamiatok, prírodné scenérie s nádhernými vyhliadkami a pravú atmosféru južného Talianska. Cestou zastávka v Capo Vaticano , oblasť s nádhernými vyhliadkami na Tyrrhenské more a neďaleké Liparské ostrovy. Večer ubytovanie, nocľah.
9. deň – raňajky, odlet do Bratislavy.
Poznámka: septembrový termín je organizovaný v opačnom poradí.

Doprava:

letecká a autobusová

Cena zahrnuje:

kombinovaná doprava podľa programu, 6x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahrnuje:

Povinné príplatky: servisné poplatky 75 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 240 EUR/7 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 140 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 5 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 7 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 8 EUR.

Výsledné hodnotenie klientov

Novinka!